دسته بندی ها:

دسته بندی ها

تردستی و فیزیک

تردستی و فیزیک

تعداد ویدئوها: 24

در این سرویس مجموعه ای از ویدئوها را گردآوری کرده ایم که در آن روش های مختلف انجام تردستی آموزش داده شده اند و شما می توانید با استفاده از آن ها دوستانتان را شگفت زده کنید.

شعبده-و-تردستی

شعبده-و-تردستی

تعداد ویدئوها: 55

این سرویس مخصوص افرادی است که عاشق سرگرم کردن دیگران با اجرای یک حقه ساده و خلاقانه هستند. شما به راحتی می توانید با دیدن ویدئوهای این سرویس صدها حقه و تردستی ساده اما در عین حال جذاب و هوشمندانه را یاد بگیرید و از آنها برای سرگرم کردن اطرافیان خود استفاده کنید .

دانستنی‌ها و شگفتی‌ها

دانستنی‌ها و شگفتی‌ها

تعداد ویدئوها: 164

دانستنی‌ها و شگفتی‌ها

فال حافظ

فال حافظ

تعداد ویدئوها: 1

تعبیرخواب

تعبیرخواب

تعداد ویدئوها: 2

خط تحریر

خط تحریر

تعداد ویدئوها: 62

در این دوره ویدیویی با معرفی «خط تحریر» همراه شما خواهیم بود. از مهم‌ترین ابعاد شخصیتی هر فرد داشتن دست خطی زیبا و منحصر به فرد می‌باشد که به عنوان یک شاخص مهم، تاثیرات بسیار مثبتی از نظر جایگاه و شخصیت برای فرد به دنبال خواهد داشت. داشتن دست خط خوب و زیبا برای خیلی از افراد دغدغه بزرگی است که همواره به دنبال راهی برای بهبود آن هستند. خط تحریری یکی از انواع خطوط و مربوط به نوشتار است که توسط خودکار یا مداد انجام می‌شود. این سبک نوشتاری انواع مختلفی نظیر خط شکسته تحریری و نستعلیق تحریری را در بر می‌گیرد. خط تحریری از اصول و قواعد خاصی پیروی می‌کند که از جمله برخی از آن‌ها می‌توان به رعایت خط کرسی (زمینه)، اندازه حروف، فاصله بین کلمات و جایگاه قرار گیری کلمات اشاره کرد. بعضی از محققان معتقدند که نَسخِ شیوه ایرانی یا خط تحریری که تحت تأثیر خط‌های باستانی ایرانی همچون پهلوی و اوستایی نوشته می‌شد در شکل گیری خط تعلیق مؤثر بوده است. برای نوشتن به سبک خط تحریری می‌توان از ابزارهای مختلفی همچون قلم، کاغذ، زیر دستی و... استفاده کرد و از خودکار، خودنویس، روان نویس و مداد نیز کمک گرفت. کاغذهای تحریری خط دار برای این منظور بسیار مناسبند و علاوه بر آن کاغذهای گلاسه نیز مورد استفاه قرار می‌گیرند. خط کرسی یکی از ارکان خوشنویسی است و توجه به کرسی کلمات بدون خط زمینه مشکل و یا غیر ممکن خواهد بود. یکی از بهترین استادان خوشنویسی در یکصد سال گذشته میرزا محمد حسین صیفی قزوینی ملقب به عمادالکتاب نام دارد. وی 27 فروردین 1240 در قزوین به دنیا آمد. این شخصیت بزرگ در تمام دوران زندگی خود به کتابت و تعلیم هنر خوشنویسی پرداخت. میرزا محمد 26 تیر 1315 در سن 75 سالگی دار فانی را وداع گفت. در ادامه از شما علاقه مندان به هنر زیبای خوشنویسی دعوت می‌کنیم، تماشای ویدیوهای آموزشی خط تحریر را از دست ندهید.

خط-نستعلیق

خط-نستعلیق

تعداد ویدئوها: 65

در دوره ویدیویی «خط نستعلیق» با ما همراه باشید. نستعلیق یکی از شیوه‌های نگارش خط در خوشنویسی و دومین خط خاص ایرانیان است. این خط در نیمه دوم قرن هشتم هجری توسط فردی به نام میر علی تبریزی به وجود آمد. در واقع خط نستعلیق را می‌توان ترکیبی از دو خط نسخ و تعلیق دانست. این خط به دلیل زیبایی و ظرافتش در طرز نوشتن با نام عروس خطوط اسلامی شهرت یافته است. پس از میر علی تبریزی، میر عماد حسنی در قرن دهم هجری با ابتکار و خلاقیت خود خط نستعلیق را به اوج تکامل و زیبایی رساند. بعد او نیز در قرن سیزدهم هجری یکی از خوشنویسان مشهور دوره قاجار به نام میرزا محمدرضا کلهر سبک و شیوه جدیدی را در این خط ایجاد کرد و روشی را برای چاپ آن ابداع نمود. با وجود گذشت چندین سده از شکل‌گیری این خط، در عصر حاضر نیز بسیاری از افراد در سنین مختلف به یادگیری آن پرداخته و با ذوق و شوق آن را دنبال می‌کنند. امروزه خط نستعلیق علاوه بر قلم‌نی با استفاده از ابزارهایی همچون خودنویس و خودکار نیز نوشته می‌شود. در دوره پیش‎رو اصول نوشتن حروف و نکات مهم و کاربردی در خط نستعلیق آموزش داده می‌شود. در ادامه از شما علاقه‌مندان به هنر خوشنویسی دعوت می‌کنیم با ما به تماشای ویدیوهای آموزشی این دوره بنشینید.